מכון מאיר באהבה – מחלקה ישראלית  – מערכת השיעורים.     חורף תשפ”ג

תלמידים יקרים ברוכים הבאים בשם ה’.

 לפניכם מערכת שעות שמטרתה לאפשר לכם להשתלב ,כל תלמיד לפי צרכיו .השילוב יעשה בהתייעצות עם הרב צבי נחשוני .

ראש המכוןהרב דב ביגון שליט”א  -054-3380910

ראש בית המדרש מכון מאיר ומכון אורה- הרב מאיר טויבר -052-4239879

אחראי לקליטת התלמידים ושיבוצם בחבורות- הרב צבי נחשוני- 055-6660178

.                                     אחראי פנימייה, ופעילות חברתיתדני שרחטון054-3380912

תפילת שחרית בשעה  7:00מיד אחריה  שיעור עם הרב ביגון .

א. סדר בוקר- 9:00-13:00. לימודי יסוד בחבורה בבית המדרש: באמונה, בתורה שבע”פ ושבכתב בהלכה ובתנ”ך. תוך יחס אישי וגיבוש החבורה. ניתנים בבימ”ד ע”י הרבנים-הרב אייל ורד, הרב יחיאל חן, הרב זיו רוה, הרב יוסי ברייס,הרב גולן גבאי,  והרב ערן ישועה.

ב. לימודי גמרא: החל משעה תשע וחצי בבוקר–  מתקדמים: הרב אברהם אטינגר הרב אורן טרבלסי הרב מנחם בן יעקב. הרב אליהו        קרופניק,  מתחילים: הרב יניב כהן.   בניין אמונה ללומדי הגמרא. – ימים  ב- ה . תשע עד תשע וחצי עם הרב טויבר והרב נחשוני.

שיעורי אמונה בכיתת אמונה – לציבור הרחב

 

ראשון

שני

שלישי

רביעי

חמישי

שישי

11:30

הרב שהם גנוט – פרשת השבוע

הרב אורן טרבלסי-

ספר שמואל.

הרב ראובן פיירמן- מוסר הקודש

הרב שהם גנוט- עניני אמונה משתנים

ראש המכון הרב דוב ביגון- אורות הרב זצ”ל

 

12:15

הרב אייל ורד-

נבואות לדורות- ספר יהושע

הרב אורי שרקי – נתיבות עולם למהר”ל

הרב מאיר טויבר- שיחה כללית בבית המדרש

הרב ערן טמיר- ברכות השחר עולת ראיה

הרב אייל ורד-

להיות בינוני- פרקי תניא

10:15- הרב יוסף קלנר.

13:10-שיעור הרב ביגון. תפילת מנחה . ארוחת צהרים.

חבורות בית המדרש -סדר אחה”צ 14:00-19:35 .

 

     ראש המכון הרב ביגון: כל יום ב17:00 חברותות אישיות ולימוד בעין איה                                            הרב מאיר טויבר: בקיאות בתנך. ב-ה 14:00                 הרב שמעון בן ציון– מסילת ישרים ב- ה   18:00  בית מדרש מאחור .                                                 

 הרב חן יחיאל. בקיאות באמונה כל יום אחרי ארוחת צהרים   הרב יניב כהן-:חבורת גמרא מסכת סוכה כל יום 16:00 .  הרב יונתן כהן:.עין יעקב על פש. בספריה. 14:15                                                                  הרב אלימלך לנגה- -משנה . בימ”ד מאחור  16:30א-ד                                                                                                       

 

 

ראשון

שני

שלישי

רביעי

חמישי

15:15

הרב גיא מונטנר- בניין הבית חבורה לאברכים

הרב צבי נחשוני- אורות התשובה

הרב אריה מרזר-

עבודת המידות על פי הרב קוק

הרב צבי נחשוני- עין איה ברכות ב-כיתה ליד חדר רמי”ם

הרב אשר בוחבוט-   הלכות שבת הלכה ומעשה.

16:15

הרב יניב כהן- צעדים ראשונים במשנה ברורה

 

הרב יניב כהן- צעדים ראשונים במשנה ברורה

הרב דוד לנדאו – כוזרי

הרב גולן כהן גבאי -בניין כוחות הנפש

חבורת ניגונים ותורות לכבוד שבת  עם הרב אייל ורד

17:15

 

הרב גולן כהן גבאי – בניין כוחות הנפש.

 17:00הרב חן יחיאל- היחס לאמצעי התקשורת

הרב דוד לנדאו -כוזרי

 

תפילת ערבית 19:35

 

                    מערכת שיעורי אמונה אחר הצהריים – כיתת אמונה

 

א’

ב’

ג’

ד’

ה’

וביום שבת  

 

14:15

ד”ר מיכאל אבולעפיה- נפש השבת- פנימיות הלכות שבת

 

הרב אייל ורד- נפש הפרשה- עבודת הנפש בעקבות הפרשה

14:30הרב אלי בזק-מהר”ל

הרב יואב מלכא- סוגיות בעין איה

אחת לחודש- חברים מקשיבים- מפגשי מחלקה ישראלית

הרב ערן ישועה-

פרשת שבוע

הרב זיו רווה נתיבות תשובה.

הרב מאיר טויבר- והרב יניב כהן לימוד לקראת שבת 50 ד לפני מנחה

 

15:15

הרב אשר בוחבוט- כיסופים לארץ ישראל ע”פ הרב חרל”פ

הרב אורן טרבלסי – הלכות שבת.

הרב אשר בוחבוט

תנך  בגובה השמים.

הרב זיו רוה- בניין רוחני.

 

הרב ליאור לביא – מידות הראי”ה

  

16:15

הרב חגי לונדין. אורחות צדיקים למאה ה21

 

הרב שמעון בן  ציון- אם הבנים שמחה

הרב שמעון מן- סוגיות בספר יהושע

הרב אורי שרקי-אורות הקודש

  
  

17:15

 17:15 הרב שלמה הכהן אבינר – אורות התשובה ושו”ת

הרב אייל ורד- כה עשו חכמינו. אגדות חז”ל וסיפורי צדיקים

 

הרב דוד לנדאו הסטוריה במבט אמוני.

 הרב יורם אליהו- פרשת שבוע על פי העמק דבר.

 

הרב אורי שרקי-   אורות

  

18:30

הרב אורי שרקי – ספר  מדע לרמבם- כיתת אמונה.

הרב יוסף קלנר – עין איה.  שבת פרק ט   

 

הרב איתמר ורהפטיג- אקטואליה בהלכה.

הרב מאיר טויבר- הדרכה בבניין דרכנו- שו”ת

 

הרב אורי שרקי- שו”ת.         

 

  

קומי רוני בלילה- סדר ערב –20:30-22:30

שעורי אמונה וחבורות בבית המדרש

 

א’

ב’

ג’

ד’

ה’

20:30

הרב ערן ישועה – תכנית צורבא בהלכה.

 

 הרב זיו רוה –  דרך ה’ לרמח”ל

 

  

הרב יורם אליהו.- עין איה ברכות

 הרב אשר בוחבוט – להקשיב לפרשה

21:30

 

.

הרב צבי נחשוני -נתיב התורה -. 

 

  21:30 חבורה עם דני- דיבורים קרובים על תשובה.  33

 הרב גולן כהן – שיחות הרב צבי יהודה –