פרשת: ויקהל | הדלקת נרות: 17:02 | הבדלה: 18:19 (ירושלים) 

דף הבית > > האספו והיקבצו

האספו והיקבצו

כאשר קרבו ימי יעקב למות” ביקש לגלות לבניו מה יקרה אתם באחרית הימים “ככתוב ויקרא יעקב אל בניו ויאמר: האספו ואגידה לכם את אשר יקרא אתכם באחרית הימים” (בראשית מט א). ואמנם” ביקש יעקב לגלות לבניו קץ הימים ונסתלקה ממנו שכינה.
לעומת זאת בלעם הרשע” להבדיל אלף אלפי הבדלות” מגלה לנו מה ייעשה עם עם ישראל באחרית הימים: “דרך כוכב מיעקב וקם שבט מישראל ומחץ פאתי מואב וקרקר כל בני שת” (במדבר כד יז). אמנם יעקב אבינו חשש שנסתלקה ממנו השכינה כיוון שיש ח”ו במיטתו” דהיינו בבניו” פסול” כמו ישמעאל מאברהם וכמו עשו מיצחק אביו” אבל בניו אמרו לו “שמע ישראל ד’ אלקינו ד’ אחד”. כשם שאין בלבך אלא אחד” כך אין בלבבנו אלא אחד. באותה שעה פתח יעקב אבינו ואמר “ברוך שם כבוד מלכותו לעולם ועד” (עיין פסחים נו). בניו של יעקב אבינו” בקבלת עול מלכות שמים שלהם בפני אביהם” מכריזים: אבינו ישראל” אל דאגה” אנו מאמינים שד’ אלקי ישראל מלך ומלכותו בכל משלה בכל זמן ובכל מקום” וגילוי קץ הימין אין בו להוסיף או לגרוע מאמונתנו בד’ אחד.
אבל אומות העולם ושונאי ישראל שבהם” כבלעם ובלק הרשעים” הם צריכים לדעת שבאחרית הימים נמחץ ונקרקר אותם כאשר יבואו לתקוף אותנו ח”ו (עי’ במדבר כד יז).
נכון לעכשיו” בימינו” ימי הקץ המגולה של קיבוץ גלויות והקמת מדינת ישראל” אין זה מספיק לקבל עול מלכות שמים ולהתפלל בשביל להסיר את הקשיים הפוליטיים והבריאותיים ואת האיום של אויבינו החורשים עלינו מזימות ח”ו – אלא צו השעה הוא קודם כל להתאחד! וכן להכין את האומה להתמודדות בכל המערכות מתוך אחדות ואהבה. בשביל לנצח צריך גם רוח גדולה ואמונה גדולה בזהותנו” בייעודנו ובעתידנו שתאחד את האומה. קריאתו של יעקב אבינו “האספו… הקבצו” צריכה לעמוד לנגד עינינו. ומתוך כך נראה עין בעין בהתקיימות ד’ עוז לעמו יתן ד’ יברך את עמו בשלום.
בציפייה לישועה השלמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשים מהרב

אם אני כאן הכל כאן – לחג הסוכות | הרב דב ביגון
הרב דב ביגון יום חמישי
“שלי ושלכם – שלה הוא”; הרב ביגון נפרד בדמעות מרעייתו הרבנית נאווה ז”ל
Shape-2
הרב דב ביגון
‘עלה נעלה כי יכול נוכל’
Shape-2
mountain-984083_640
הרב דב ביגון: הסוד שמחבר את עם ישראל
Shape-2
אחדות לפני הכל
תעלומה לפרשת זכור: מה העמלק הזה רוצה מאיתנו?
Shape-2
שבת זכור1
לבחור באדר: כך משיגים הסכמה לאומית
Shape-2
חודש אדר3
הרב דב ביגון: כך נלמד נדיבות מהפוליטיקאים ומהמפקדים
Shape-2
Israeli soldier military man saluting
אל תרגזו בדרך
Shape-2
machon
האספו והיקבצו
Shape-2
machon
מגדילים את האור
Shape-2
machon

הרשמה חינם
דרך חשבונך בגוגל יתן לך:

  1. דף בית מותאם עם רבנים וסדרות מועדפים
  2. היסטוריית צפיות וחזרה למיקום אחרון שצפית
  3. הורדת וידאו ושיפורים אינטראקטיביים בנגן
  4. ועוד הטבות מתפתחות בהמשך השדרוג של הערוץ!
דילוג לתוכן