He

Fr

Es

Ru

En

חלומות לקראת נישואין ב'

שיתוף ב facebook
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

בשבוע שעבר קראנו על חלומות לקראת נישואין שעלולים ליצור קשיים בנישואין. קראנו על קושי בקבלת החלטות" פנטזיה רומנטית" העתקת הביקורת כמודל הורי ותפקוד הורי במקום זוגי. עתה נכיר דוגמאות נוספות:
" ענת הכירה את יוסי ושניהם בחרו להתחזק מבחינה רוחנית. החיבור ביניהם היה טוב ויציב ודרכם לנישואין הייתה בטוחה. לקראת האירוסין" יוסי שיתף אותה שהוא לא יכול להבטיח לה שיתפלל תמיד בבית הכנסת ולמרות שהבטיח שהוא רוצה להפסיק עם משחקי הכדורגל" הוא לא יכול לעמוד בזה. ענת נשארה אובדת עצות. מצד אחד היא אוהבת את המידות שלו ומצד שני" אם הוא מפר את הבטחותיו" מה יקרה אחרי נישואין. היא רצתה הבטחה שלא ישתנה" כדי לא לערער את ההסכמות ביניהם. החשש מחוסר יציבות בערכים משותפים היה גדול. בפגישות הבדלנו בין ערכים ותכונות הנפש. הם רצו זה את זה" כי תכונות נפשם חיברו ביניהם. הם למדו שבחיי הנישואין יהיו שינויים" מעצם החיים וההתנסות בהם. כדי להרגיש ביטחון" הם הבטיחו לעצמם לשתף זא"ז בכל הקורות אותם" בכל שלב ובכל שינוי מחשבתי" כך שלא יהיו שינויים לא צפויים. הם בחרו לקבל ולהכיל זא"ז" בתהליכים האישיים שכל אחד יעבור. כך כל אחד מהם יבוא לקראת השני" מבלי לוותר על עצמו.
" רונן שטח בפני את החששות שלו לקראת נישואין. "אני לא מרגיש ביטחון גמור בקשר. אני רוצה להתחתן" רק כשברור לגמרי שאנחנו מתאימים וזו האשה שה' ייעד לי. אני לא מרגיש ככה ואני לא יודע מה לעשות. אין לי סיבות להפסיק את הקשר ויחד עם זאת" אין לי ביטחון מלא. אני רוצה לשמוח בחתונה באמת" בלי ספקות…." בפגישות התברר שבכל תחום רונן רוצה להיות בטוח ולכן לא ניסה להגיע להישגים" כי לא היה לו ביטחון שיצליח. עבדנו על שחרור ואיזון בצורך המלא בביטחון" ולמידה שעבודה זוגית נכונה תיצור את הביטחון שהוא זקוק לו. בני הזוג יוצרים את הביטחון בקשר" בכך שהם מתחייבים לו בכל מצב ובאמונה שהם שני חלקים של אותה נשמה ומתייחסים זל"ז כגוף אחד שלא ניתן להפריד.
" שרונה מצאה בדוד" את כל עולמה. היא דאגה לכל צרכיו כמו אמא ותמיד חיפשה את קירבתו. הנתינה המוחלטת שלה כלפיו מילאה אותה בערך עצמי. התלות שלה בו הייתה" עקב חוסר משמעות בחייה ורצון לברוח מבית ההורים. דוד הרגיש חנוק מהצורך התלותי שלה בו והודיע לה על הפסקת הקשר. שרונה נשברה ולא מצאה טעם לחייה בלעדיו. לאחר תקופת אבל על הקשר" תוך כדי הדרכה" היא התחילה לימודים וגם למדה להיות עצמאית. רק לבסוף הבינה" עד כמה הקשר התלותי לא היה לטובתה והיא למדה להצמיח את עצמה מתוך המשבר. כאשר אחד מבני הזוג מעניק מתחושת חוסר ומתוך תלות" השני מרגיש חנוק ואפילו מנוצל. הענקה נכונה היא מתוך מלאות ובחירה שמאפשרת הענקה הדדית והכרת תודה.
לאחרונה קיימת תופעה מבורכת שלא הכרתי אותה בשנים קודמות. יחידים וזוגות מגיעים לייעוץ לפני נישואין. יש בכך ברכה גדולה. אנשים מודעים יותר לקשיים" מבררים ונכנסים לנישואין במודעות גדולה יותר ובמוכנות להתמודד עם אתגרי הנישואין. הבחור או הבחורה" עושים עבודה פנימית בניקוי משברי העבר" בשחרור שליטה אובססיבית" בתרגול פתרון קונפליקטים" וברכישת ידיעות ריאליות על אתגרי הנישואין וההתמודדות אתם" ובכל מה שכל אחד ואחת צריכים" כדי להתחיל חיי נישואין מתוך ידיעה ובחירה. גם כשיפגשו בנישואין מצבים שלא ציפו להם" הם יתמודדו בהצלחה חרף כל הקשיים" ולא יפלו לייאוש ולאכזבות.
היום" כשהאצבע קלה על הדק הנישואין" ישנה חשיבות רבה להכנה הנפשית והרגשית של כל אחד מהם" לפני הנישואין. כי כאשר כל אחד מאיר באורו המיוחד לו" אורם מוסיף והולך" מתוך בחירה ושמחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חם באתר
play3
בית המדרש
הרב אורי שרקי – מוסר מלחמה וסיכון חפים מפשע
הרב אורי שרקי - מוסר מלחמה וסיכון חפים מפשע
play3
בית המדרש
"משרתי הקודש" - סיפורו של שבט לוי
play3
מגזין
כל עצמותי תאמרנה: אלישיב רייכנר במפגש מיוחד עם המומחה הישראלי להשתלות מח עצם
כל עצמותי תאמרנה: אלישיב רייכנר במפגש מיוחד עם המומחה הישראלי להשתלות מח עצם
51 דקות
play3
בית המדרש
הרב אורי שרקי: שחרור ירושלים - מרעיד את העולם כולו
57 דקות