He

Fr

Es

Ru

En

חלומות לקראת נישואין

שיתוף ב facebook
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

למי אין חלומות לקראת נישואין? החלומות הכרחיים" כדי לדמיין כיצד ייראו חיי הנישואין. הדימוי שאדם יוצר בראשו" מזמן את המציאות שדמיין אל תוך חייו. חשוב ללמוד מה נכון וריאלי לדמיין" כדי שבניין הזוגיות יהיה טוב וראוי. כאשר החלומות תואמים ומשותפים לשני בני הזוג" זה הבסיס וההתחלה לחיי נישואין בריאים ונכונים.
– יונתן הגיע אלי (לפי תקנון הקורונה) בשעת בוקר ונראה כמי שלא הצליח לישון בלילה. התיישב בכורסא ואמר: "אני מתוסכל. מתוסכל מאד. אפשר לומר מיואש". המתנתי והוא המשיך: "אני לא יודע… מה אני כזה לא יוצלח שאני לא מצליח להתחתן?! כבר עברתי את גיל 35 ולא הולך לי. או שהן נפרדות ממני" או שאני נפרד מהן…
יונתן התקשה באופן כללי בקבלת החלטות. מכיוון שהרגיש שלהתחתן זו החלטה גורלית" הפחד שלו התעצם" ובכל רגע שהיה צריך להחליט גרם לו הפחד לברוח מהחלטה ולכן בנות נפרדו ממנו. כשיונתן מצא סיבה לפרידה" הוא חש הקלה "מוצדקת" שאפשרה לו לא להחליט. המודעות למצבו" הידע החדש והתרגול בקבלת החלטות בנושאים שונים" אפשרו לו לקבל החלטות ריאליות לגבי בחירת בת זוג.
– רבקה התלבטה רבות בקשר שהיה לה עם דני. היא שיתפה אותו בספקות שלה ולאחר הספקות שחשה בפעם השלישית הוא נפרד ממנה. היא לא הבינה למה" הרי הייתה מאד גלויה כלפיו. כשביררתי מה גרם לה לספקות" היא אמרה שלא הרגישה שהוא הגבר המושלם" הרומנטי" המקבל אותה בכל מצב" גם אם היא לא ברורה… רבקה דמיינה את חיי הנישואין כרומנטיקה מתמשכת ולא היה לה מושג שבחיי נישואין יהיו קשיים ואתגרים. כשתיארתי לפניה מהם חיי נישואין אמיתיים שלא כמו בסרטים" זה היה חדש לה. היא ראתה את הקשר כחד צדדי – שהוא צריך להעניק לה" ולא העלתה בדעתה שחובתה וזכותה להעניק גם לו. הוא היה במבחן תמידי" עד כמה הוא משרת את האינטרסים שלה. הידע שקיבלה" עזר לה לראות את חיי הנישואין הריאליים. היא צדקה בכך שיש צורך להיות גלויים זל"ז" אך היה עליה ללמוד את גבולות הכנות והגילוי. תרבות המערב והסרטים יצרו חלום זוגיות מעוות שגרם לאכזבות רבות.
– שחר בן 32 הגיע אלי מאוכזב ושבור" אחרי קשר של שנה שהיה ברור לו שהם מתחתנים. היא החליטה בפתאומיות להיפרד ממנו. הסתבר שהוא היה ביקורתי כלפיה והפרשנות כלפי התנהגותה הייתה שלילית. הוא לא הבין מה הבעיה עם ביקורת. הוא ראה את הביקורת כדרך חיים" כי כך הוא גדל. בפגישות הוא חווה את ביקורת הוריו כשהיה ילד קטן" עד כמה פחד וסבל ועקב כך גם נעשה חסר ביטחון בעשייה מקצועית ובאמון העצמי. שחר הבין שהוא העתיק את התנהגויות הוריו" ללא מודעות וללא בחירה. הוא גם הצטער על מה שעולל לחברתו. הוא פנה אליה בבקשת סליחה וקיווה שלאחר שיעשה שינוי אמיתי" שהיא תסכים לחזור אליו.
– רחל חוותה בקשר שלה עם ינון עליות ומורדות רגשיים. מצד אחד הם היו מאד קשורים זל"ז ואוהבים ומצד שני התווכחו וכעסו בהרמת קול ובעוצמה רבה. הם לא הצליחו להיפרד או להתחתן. התברר שהדינאמיקה ביניהם הייתה כשל אב ובת מתבגרת. אביה נפטר בעודה ילדה קטנה והיא חלמה באופן לא מודע שבזוגיות ינון ימלא את החוסר האבהי. ינון מצידו" אהב ורצה אותה כבת זוג והרגיש נעים יחד איתה. אך כשהתנהגה כבת מתבגרת כלפיו" את זה הוא לא יכול היה לסבול. הוא התנגד לדרישותיה והיא כעסה ודרשה ממנו למלא את רצונותיה. בפגישות" רחל קיבלה מענה לחוסר הרגשי האבהי ולמדה את גבולות הזוגיות.
במקרים הללו וכנראה גם במקרים הבאים" כדי לממש את החלום הזוגי" יש צורך בבדיקה ריאלית של החלום" להיות מודעים מהם המנגנונים המשפיעים על הנפש ולטפל בהם כדי להגיע לנישואין בשלים ונכונים.
בשבוע הבא" נקרא על חלומות נוספים לקראת נישואין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חם באתר
play3
בית המדרש
הרב אורי שרקי – מוסר מלחמה וסיכון חפים מפשע
הרב אורי שרקי - מוסר מלחמה וסיכון חפים מפשע
play3
בית המדרש
"משרתי הקודש" - סיפורו של שבט לוי
play3
מגזין
כל עצמותי תאמרנה: אלישיב רייכנר במפגש מיוחד עם המומחה הישראלי להשתלות מח עצם
כל עצמותי תאמרנה: אלישיב רייכנר במפגש מיוחד עם המומחה הישראלי להשתלות מח עצם
51 דקות
play3
בית המדרש
הרב אורי שרקי: שחרור ירושלים - מרעיד את העולם כולו
57 דקות