He

Fr

Es

Ru

En

אני יודע הכל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

אני יודע הכל" או כמעט הכל. כי אין לי זמן להתעסק בפרטים קטנים" די לי להבין את העיקרון" ואז אני כבר שולט על כל העניין.
בימינו לא קשה להבין את הכל" יש מנוע חיפוש באינטרנט" תוך כמה דקות אני מגיע לכל נושא ותוך כמה דקות אני כבר תופס את העניין.
פעם" אנשי הידע היו מסתירים ידיעותיהם" מסתירים את ספריהם ומשתלטים עלינו. עבר זמנכם" בטל קרבנכם" עתה אני בכוחות עצמי" בעזרת האינטרנט" יודע את הכל.
אני רופא" אני פסיכולוג" אני כלכלן" אני רמטכ"ל" אני ראש ממשלה" וכמובן אני רב. הלב כואב שכל האנשים האלה" שאחריות כבדה מוטלת עליהם" אינם יודעים כלום. אולי פעם ידעו הרבה" אך הם יותר מדי סומכים על עצמם" ולא טורחים להתעדכן. ומן הסתם" יש להם גם אינטרסים.
למשל" הרופאים לא יודעים כלום. ראו כמה טעויות הם עושים" ראו איך רופא אחד אומר ככה ואחד אומר הפוך" ולפעמים גם אותו רופא חוזר בו. די. קץ לחושך. עכשיו אחליט לבד. אני כבר לא ילד.
ולא נזכיר את הפסיכולוגים" סתם מדברים באוויר כל מיני תיאוריות שלמדו בעל פה ולא תואמות את המציאות. על כל פנים" אני לא זקוק להם" די לי במה שאני קורא.
הכלכלנים" זה אסון. ראו כמה אבטלה" כמה משברים" כמה עוני" כמה בזבוז כספים" כמה נוכלות. אי ואבוי לנו. איני מבין איך יש להם כזה בטחון עצמי לדבר על נושאים שהם לא מבינים בהם.
באשר לצבא" כבר איני נותן בו אימון" סתם שולחים חיילים למשימות לא לעניין" והם נהרגים שם. אנשי הצבא האלה לא מבינים דברים פשוטים שאני מבין. הרי הייתי בצבא" ואני בדיוק יודע מה קורה שם. סתם שגרה חסרת טעם וחסרת שכל.
והפוליטיקאים" זה הכי גרוע" אי אפשר לתת בהם טיפת אמון. אילו היו מקדישים כמה דקות לקרוא באינטרנט מה שאני יודע" זה היה חוסך מהם כל כך הרבה טעויות. אבל אני חושד בהם" שלא איכפת להם" רק דבר אחד מעניין אותם" הכסא שלהם.
אבל כאשר מגיעים לרבנים" זה כבר גובל בחילול השם. אולי קראו הרבה ספרים" אך לא מספיק. הם מנותקים מן המציאות" לא יודעים מה קורה. ודאי" מפני שהאינטרנט מוקצה בעיניהם" אז הם עדיין חיים בימי הביניים. הם נעשו לגמרי לא רלוונטיים. ואני מזמן כבר לא פונה אליהם בשאלות הלכתיות. הכל נמצא במהירות באינטרנט. אלא שיש אנשים שעדיין מאמינים בהם. אז אם הם רבנים" כדאי שתהיה להם קצת ענווה" ויכירו בכך שהם לא מציאותיים. אז שיישבו בפינתם" ילמדו בספריהם" ולא יתערבו לנו בעניינים" כאילו יודעים את הכל. הייתי אומר להם כל זה בפנים" לא הייתי מתבייש" אבל חבל על הזמן" הם אינם מקשיבים.
והם לא היחידים שאינם מקשיבים" המון אנשים שאני פוגש" ואני אומר להם דברים ישרים" הגיוניים" אינם מקשיבים. הם תקועים בדעותיהם וחושבים שמבינים את הכל. הם כל כך לא מתאמצים לחשוב" כל כך לא ביקורתיים" כל כך לא פתוחים" כל כך תקועים. סתם גאווה. חושבים שיודעים את הכל.
ודאי שאני שומר תורה ומצוות. מזל שיש א-להים. אבל לא הרבנים יחליטו בשבילי מה ד' אומר" וישתלטו לי על החיים. עברו אותם זמנים" יש לי אינטרנט. ואני אפרש כחכמתי" באמת וביושר מה שד' אומר. יחי החופש" יחי האני. כן" יחי האני. אני מחויב לאמת שלי" ולא לתת לאחרים שיחליטו עבורי.
אני מדבר עם אנשים" אבל הם מתעקשים לא להסכים. בהתחלה זה היה מעצבן אותי" אבל החלטתי לא לקחת ללב. זו בעיה שלהם. ניסיתי להסביר להם" הם לא רוצים" לא צריך. אני עוזב אותם לגורלם השטחי והטיפשי.
מה שכן מעצבן אותי" זה בחורות שאני נפגש איתן למטרת נישואים. גם הן לא מקשיבות. גם הן חושבות שיודעות הכל. בחורה יקרה" קצת שכל" קצת ענווה" קצת הקשבה! את לא תופסת שאני מבין בעניין זה ואת לא. למה את סתם מדברת? כמובן לא אוכל להתחתן עם כזאת. אני נפגש עם עוד בחורה" ועוד בחורה" וכולן כאלה" והזמן עובר. מה? אי אפשר למצוא אחת שמוכנה להודות על האמת?! לפחות טוב שזה קורה עכשיו" ולא אחרי הנישואים וחוסך ממני עוגמת נפש.
מה אומר לכם" ידידיי? לפחות זו נחמתי" שאני יודע הרבה. אני יודע הכל" או כמעט הכל. ואני מתעדכן כל הזמן" אז יש לי חיים מעניינים. כנראה עוד לא הגיע הזמן שכולם יגיעו למצב שלי. חבל שלא מוכנים להקשיב לי. שיבושם להם וישארו בטעותם. אני אמשיך בעוז עם האמת שלי.

0 0 אצבעות
דרג שיעור
guest
0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
אראה לי כל התגובות
חם באתר
play3
בית המדרש
'הבן יקיר לי אפרים' : תשובה מחאה וחסדים – הרב אייל ורד
'הבן יקיר לי אפרים' : תשובה מחאה וחסדים - הרב אייל ורד
play3
בית המדרש
'ארצות הברית..' – על  פרשת ניצבים כהכנה לראש השנה – הרב אייל ורד
'ארצות הברית..' - על פרשת ניצבים כהכנה לראש השנה - הרב אייל ורד
play3
בית המדרש
איך מתקנים כלים שבורים – שיעור מיוחד לשנה החדשה – הרב חגי לונדין
איך מתקנים כלים שבורים - שיעור מיוחד לשנה החדשה - הרב חגי לונדין
play3
בית המדרש
המצוה לזכור את מעשה עמלק
המצוה לזכור את מעשה עמלק
4 דקות
0
נשמח שתשתף אותנו במחשבות שלך!x
()
x