פרשת: בחקתי | הדלקת נרות: 18:59 | הבדלה: 20:22 (ירושלים) 

דף הבית > > מסירות הנפש של רשב”י

דף הבית > ל"ג בעומר > מסירות הנפש של רשב”י

מסירות הנפש של רשב”י

בל”ג בעומר נהגו בית ישראל לעשות הילולא לכבודו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי מחבר ספר הזוהר הקדוש. רבבות עולים לקברו שבמירון ורוקדים ושמחים” וכל העם מדליקים מדורות ושמחים ביום המופלא הזה” ורבים רבים קוראים את הזוהר הקדוש ועוסקים בתורת הקבלה כל אחד לפי מדרגתו.
במה זכה רשב”י שיום הזיכרון שלו נעשה נחלת כלל ישראל” שכולם שמחים בו ומדליקים מדורות לכבודו” שהן בבחינת נר נשמה לרשב”י? במה זכה רשב”י שדרכו נתגלה הזוהר הקדוש?
חז”ל מספרים (שבת לג” ב) שרשב”י” היתה לו מסירות נפש על עם ישראל” ארץ ישראל ועצמאות ישראל. כאשר ישבו רבי יהודה” רבי יוסי ורשב”י ושוחחו ביניהם על פועלם של הרומאים אשר בנו גשרים” שווקים ומרחצאות – רבי יהודה שיבח אותם” ר’ יוסי שתק” ורשב”י יצא כנגדם בחריפות באומרו שכל מה שהרומאים עושים זה למען האינטרסים שלהם ולא לכבוד ישראל! על זה יצא הקצף של הרומאים נגדו” עד שנאלץ להסתתר במערה עם בנו שתים עשרה שנה.
רשב”י לא יכול לסבול שישראל נשלטים על ידי עם זר. שהאימפריה הרומאית כפתה את עצמה על עם ישראל” למרות שכלכלית לכאורה הם מיטיבים עמם. ומי שמוכן למסור את עצמו ונפשו על גאון ישראל זוכה לגלות את פנימיות התורה לכלל ישראל. וישראל לדורותיו” עד דור אחרון” גומלים לו שעושים הילולא עצומה ביום הזיכרון שלו.
נכון לעכשיו” בכל דור ודור קמים יהודים הממשיכים את דרכו של רשב”י” ומוסרים את נפשם על עצמאות ישראל. יהודים שאינם מוכנים להחניף לגויים ולהשתעבד לרצונם” הם המזכים את הדור כולו במסירות נפשם. גם בדורנו” החלוצים והלוחמים שלחמו לתקומת ישראל קודם הקמת המדינה נגד האימפריה הבריטית” וחיילי צבא הגנה לישראל הנלחמים נגד אויבינו הבאים לנשלנו מארצנו” ומאפשרים לנו לעמוד חזקים וזקופי קומה לעין כל” הם ממשיכי דרכו ורוחו של רשב”י” וכן” כל המיישבים את ארץ חיינו במסירות” הם הם החלוצים של דורנו המזכים את כלל ישראל” וממשיכים את רוחו ודרכו של רשב”י” וזכות זו תעמוד להם ולכל בית ישראל.
ומתוך כך נזכה לאור חדש על ציון.
בציפייה לישועה השלמה

תגיות: לג בעומר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשים מהרב

אם אני כאן הכל כאן – לחג הסוכות | הרב דב ביגון
הרב דב ביגון יום חמישי
“שלי ושלכם – שלה הוא”; הרב ביגון נפרד בדמעות מרעייתו הרבנית נאווה ז”ל
Shape-2
הרב דב ביגון
‘עלה נעלה כי יכול נוכל’
Shape-2
mountain-984083_640
הרב דב ביגון: הסוד שמחבר את עם ישראל
Shape-2
אחדות לפני הכל
תעלומה לפרשת זכור: מה העמלק הזה רוצה מאיתנו?
Shape-2
שבת זכור1
לבחור באדר: כך משיגים הסכמה לאומית
Shape-2
חודש אדר3
הרב דב ביגון: כך נלמד נדיבות מהפוליטיקאים ומהמפקדים
Shape-2
Israeli soldier military man saluting
אל תרגזו בדרך
Shape-2
machon
האספו והיקבצו
Shape-2
machon
מגדילים את האור
Shape-2
machon

הרשמה חינם
דרך חשבונך בגוגל יתן לך:

  1. דף בית מותאם עם רבנים וסדרות מועדפים
  2. היסטוריית צפיות וחזרה למיקום אחרון שצפית
  3. הורדת וידאו ושיפורים אינטראקטיביים בנגן
  4. ועוד הטבות מתפתחות בהמשך השדרוג של הערוץ!
דילוג לתוכן