פרשת: פינחס | הדלקת נרות: 18:59 | הבדלה: 20:19 (ירושלים) 

דף הבית > > מנהיגי העם" היכן אתם?

מנהיגי העם" היכן אתם?

אליכם" נבחרי העם" חברי הכנסת ושרי הממשלה" אני פונה בפנייה של הרגע שלפני האחרון: עצרו את הרכבת המידרדרת! אל תתנו לאסון החברתי" היוצר קרע חמור בעם וגורם לשנאת אחים שחס וחלילה אף תגיע לכדי מלחמת אחים" להתרגש עלינו.
הריסת המרקם החברתי הרת אסון למדינה לא פחות – ואף יותר – מסכנות מדיניות וביטחוניות. אחריותכם כשליחי ציבור להבין את חומרת המצב ולפעול בדחיפות. אתם נראים כמו אנשים תחת הלם. צאו מהשיתוק שאחז בכם מפחד ה"בוס"! אתם מנהיגי העם!
הדרך הלא-מכובדת" הכוחנית והאנטי-דמוקרטית שבה התקבלה ההחלטה על עקירת היישובים" תוך כדי פיטורי מתנגדים" זלזול בוטה במשאל בוחרים וסירוב עקשני להביא את ההחלטה הגורלית לאישור העם" כל אלו גורמים תחושות קשות של אנטגוניזם" זעם וניכור אצל חלקים גדולים בציבור הרחב" דתיים וחילוניים כאחד. ראו את הצבע הכתום ההולך וצובע את המדינה. אל תעצמו את עיניכם ואל תאטמו את אוזניכם מן הקול העולה מן העם. אתם נציגי העם!
ציבור המתיישבים בחבל קטיף" ציבור איכותי" חלוצי ושומר חוק" משרת ביחידות המובחרות של צה"ל" עוסק בבניין וביצירה" תורם לכלכלת המדינה" ואשר עלה להתיישב במקום על דעת ממשלות ישראל ובשליחותן – מרגיש נבגד. ביחד אתו מרגישה נבגדת הציונות הדתית כולה. אין להתפלא אם אשה נבגדת תתנהג כמו נמרה פצועה! אנו רבני הציונות הדתית" מכבדים את הדעות השונות בעם ושותפים לכמיהה לשלום ולביטחון" שלצער כולנו עדיין נראים רחוקים. אין אנו שוללים את זכותה וחובתה של הממשלה לחפש דרכים לצאת מן הסכסוך המתמשך בינינו לבין שכנינו. אולם מהלך חד צדדי" ללא הסכם כלשהו וללא הסכמת העם" על גבם של אנשים ישרי דרך המנושלים בעל כרחם מבתיהם ומפרנסתם – יהיה מעשה נמהר" בלתי הגיוני ובלתי מוסרי בעליל.
אנו מבקשים ומתחננים" בלב דואב ובדאגה עמוקה לאחדות העם: השעו את המהלך הנלוז הזה! החזירו לעצמכם את אמון העם על ידי בחירות כלליות" מצעים שקופים ואמינים ויציאה לדרך חדשה הנשענת על קונצנזוס בעם. אל תירשמו בהיסטוריה כמי שיכלו להציל את החברה הישראלית מאסון ולא הצילו. זו יכולה להיות שעתכם הגדולה או לחילופין שעת הראש הקטנה והחידלון. התעשתו עכשיו! העם מצפה מכם לגילוי מנהיגות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשים מהרב

מנהיגי העם" היכן אתם?
Shape-2
machon

הרשמה חינם
דרך חשבונך בגוגל יתן לך:

  1. דף בית מותאם עם רבנים וסדרות מועדפים
  2. היסטוריית צפיות וחזרה למיקום אחרון שצפית
  3. הורדת וידאו ושיפורים אינטראקטיביים בנגן
  4. ועוד הטבות מתפתחות בהמשך השדרוג של הערוץ!
דילוג לתוכן