פרשת: ויקהל | הדלקת נרות: 17:02 | הבדלה: 18:19 (ירושלים) 

דף הבית > > מגדילים את האור

מגדילים את האור

נוהגים לקרוא את פרשיותיו של יוסף הצדיק בשבת של חנוכה ואין זה מקרה – ליוסף הצדיק נעשו נסים דומים לנסים שנעשו לישראל בבית שני – יוסף הושלך לבור מלא נחשים ועקרבים וניצל” חי במצרים בין אנשים מושחתים שחיו במ”ט שערי טומאה ובכל זאת נשאר צדיק” הוא היה בבית סוהר ועלה לגדולה עד שהפך משנה למלך. וכך גם ישראל בתקופת בית שני נשלטו על ידי היוונים. לא היתה להם עצמאות מדינית – היוונים והמתיוונים שאפו להבליע את ישראל בתוך האימפריה היוונית” לטשטש את זהותם היהודית ולהשכיח את תורתם הקדושה ומצוותיה. ישראל היו משולים לאדם היושב בבור חשוך וסביבו נחשים ועקרבים. אבל נעשה נס” והחשמונאים ניצחו את היוונים” מעטים ניצחו את הרבים וחלשים את החזקים. בסיומה של המלחמה הדליקו את המנורה בבית המקדש” ובזה הראו לעין כל שיצאו מחושך לאור. ואורם של ישראל ממשיך להאיר מירושלים.
נכון לעכשיו” אנו מודים לא רק על הנסים שנעשו לנו בימים ההם אלא גם בזמן הזה. יש לפתוח את עיני הנשמה שלנו לראות כיצד השי”ת עושה לנו נסים” תשועות ונחמות. יצאנו מ”בור” הגלות החשוך” המלא נחשים ועקרבים אחרי אלפיים שנה. עם ישראל חי למרות אין-ספור הניסיונות שנעשו על ידי אומות העולם לנשוך בנו ולעקוץ אותנו” עד היום” ולהרעיל את נשמת האומה ח”ו. וכמו יוסף הצדיק” עלינו מבירא עמיקתא לאגרא רמא” משואה לתקומה” ממדינה עניה” מדינת צנע בזמן הקמתה” למדינה חזקה כלכלית וצבאית בימינו” בקנה מידה עולמי. אבל לא מספיק להיות חזקים כלכלית וביטחונית. חובה להתחזק מבחינה יהודית רוחנית ומוסרית” כי באין חזון יפרע עם. ואמנם אנו בטוחים בנצח ישראל. לא יצליחו כל הניסיונות לטשטש את קיומנו וזהותנו” ייחודנו וייעודנו כעם הנצח הבא להאיר לעולם” ולא יעלה בידם לכבות את נר ישראל.
אבל חובתנו אנו להגדיל את האור” אור התורה” אור האהבה” אור האמונה. ללמוד להכיר את זהותנו וייעודנו לאורך הדורות ובעת הזאת בפרט” ומתוך כך נזכה לאור חדש על ציון במהרה בימינו” אמן.
בברכת חנוכה שמח
בציפייה לישועה שלמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשים מהרב

אם אני כאן הכל כאן – לחג הסוכות | הרב דב ביגון
הרב דב ביגון יום חמישי
“שלי ושלכם – שלה הוא”; הרב ביגון נפרד בדמעות מרעייתו הרבנית נאווה ז”ל
Shape-2
הרב דב ביגון
‘עלה נעלה כי יכול נוכל’
Shape-2
mountain-984083_640
הרב דב ביגון: הסוד שמחבר את עם ישראל
Shape-2
אחדות לפני הכל
תעלומה לפרשת זכור: מה העמלק הזה רוצה מאיתנו?
Shape-2
שבת זכור1
לבחור באדר: כך משיגים הסכמה לאומית
Shape-2
חודש אדר3
הרב דב ביגון: כך נלמד נדיבות מהפוליטיקאים ומהמפקדים
Shape-2
Israeli soldier military man saluting
אל תרגזו בדרך
Shape-2
machon
האספו והיקבצו
Shape-2
machon
מגדילים את האור
Shape-2
machon

הרשמה חינם
דרך חשבונך בגוגל יתן לך:

  1. דף בית מותאם עם רבנים וסדרות מועדפים
  2. היסטוריית צפיות וחזרה למיקום אחרון שצפית
  3. הורדת וידאו ושיפורים אינטראקטיביים בנגן
  4. ועוד הטבות מתפתחות בהמשך השדרוג של הערוץ!
דילוג לתוכן